piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyŚlubowanie pierwszoklasistów w Polskiej Szkole im. św. Michała w Lyndhurst

Ślubowanie pierwszoklasistów w Polskiej Szkole im. św. Michała w Lyndhurst

17 listopada w Polskiej Szkole im. św. Michała w Lyndhurst odbyło się uroczyste pasowanie.

Skąd się wzięło pasowanie na ucznia? Ten zwyczaj nawiązuje do średniowiecznej tradycji pasowania na rycerza, podczas której giermek otrzymywał miecz i pas, stając się rycerzem. Od tego pasa właśnie pochodzi nazwa pasowanie.

Pasowanie na ucznia to ważna uroczystość dla każdego pierwszaka. To moment, w którym pierwszoklasiści po złożeniu ślubowania oficjalnie dołączają do społeczności szkolnej.

W trakcie uroczystości uczniowie zaśpiewali przygotowane przez wychowawczynię kl. I Katarzynę Dąbek piosenki, m.in.: „Podaj rękę”, „Marsz naszej klasy”, „Zrób to, co ja”. Wybrani uczniowie wyrecytowali też wiersze o Polsce oraz zatańczyli do muzyki. Wykonali wszystkie potrzebne zadania, żeby pokazać, że wzorowo zabiorą się za naukę języka polskiego.

Przez program pierwszoklasistów przeprowadzili uczniowie z kl. 7: Emilka, Zosia, Dominik, Arda, Ania oraz Aleksandra.

Najmłodsi uczniowie po przejściu przez bramę wiedzy i dotknięciu ołówkiem ramienia przez dyrektora Artura Lalika byli radośni i uśmiechnięci. Otrzymali bony pieniężne od Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej oraz upominki: plecak z logo szkoły od komitetu rodzicielskiego.

Pierwszoklasistom grono pedagogiczne, koledzy i koleżanki z innych klas oraz rodzice życzą wspaniałych osiągnięć w nauce języka polskiego, geografii i historii Polski.

Katarzyna Dąbek
opr. JLS
Fot. Archiwum szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -