poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusetts„Śląsk” wystąpi w Worcester!

„Śląsk” wystąpi w Worcester!

Tej jesieni w tournée po Ameryce wyruszy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, który w ciągu niemal 70 lat swego istnienia wystąpił na scenach całego świata.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny tej jesieni w USA zaprezentuje wyjątkowo interesujący program pod hasłem „W 80 minut dookoła świata”. Fot. Facebook

Tej jesieni w USA zespół zaprezentuje wyjątkowo interesujący program pod hasłem „W 80 minut dookoła świata”, w którym pieśni i tańce charakterystyczne dla kręgu państw europejskich i pozaeuropejskich ukazane zostaną na tle najpopularniejszych polskich utworów ludowych. Dynamika koncertu i barwne kostiumy sceniczne tworzą widowisko, które przenosi widza w świat malowniczej kultury ludowej różnych zakątków świata. W programie nie zabraknie pieśni „America the Beautiful”, która zawsze jest entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność w Ameryce. Natomiast polską kulturę będą reprezentować tańce narodowe: kujawiak, oberek i krakowiak w choreografii Elwiry Kamińskiej oraz polonez i mazur w choreografii Władysława Stefanika. W programie nie zabraknie także wielkiego przeboju zespołu „Szła dzieweczka”.

Jeden z serii koncertów zaplanowanych na przełom września i października odbędzie się w Massachusetts. Zespół „Śląsk” wystąpi 4 października w The Hanover Theatre and Conservatory for the Performing Arts przy 2 Southbridge Street w Worcester. Początek koncertu o godz. 7:30 pm. Bilety można nabyć na stronie polskiexpress.com oraz theHanoverTheatre.org/event/slask oraz w lokalnych agencjach: Ziggy’s Tours i Syrena Travel w Bostonie, Renia Travel w Webster, Golemo’s Market w Worcester i u Kasi Kalinowskiej (tel. 774-280-0531).

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -