poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaSejm przeciwny odwołaniu ministra rolnictwa

Sejm przeciwny odwołaniu ministra rolnictwa

Sejm odrzucił w czwartek późnym wieczorem wniosek PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy.

Premier Mateusz Morawiecki (2L), minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda (C), minister zdrowia Adam Niedzielski (L) na sali plenarnej niższej izby parlamentu, 16 września, w Warszawie. Sejm nie zgodził się na odwołanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Fot. Piotr Nowak/PAP

Za wyrażeniem wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi opowiedziało się 214 posłów, 233 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Głosowało 449 posłów. Większość bezwzględna potrzebna do odwołania ministra wynosiła 231 głosów.

Wniosek złożyło PSL w sierpniu; pod wnioskiem podpisali się także posłowie Lewicy. We wniosku ludowcy podkreślili, że odkąd Puda został ministrem w październiku ubiegłego roku MRiRW „nie przygotowuje projektów legislacyjnych, nie prowadzi dialogu z rolnikami, z organizacjami rolniczymi. „10 miesięcy nic nierobienia to kpina z polskich rolników” – napisali politycy w uzasadnieniu.

Karol Kostrzewa/PAP

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -