piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolska„Rzeczpospolita”: ogień z Rosją w tle?

„Rzeczpospolita”: ogień z Rosją w tle?

Zorganizowana grupa przestępcza ma stać za pożarem hali w Warszawie. Służby poważnie wiążą to zdarzenie z podpaleniem na zlecenie – informuje poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

Pożar kompleksu handlowego przy ul. Marywilskiej 44 w Warszawie, 12 maja. Fot. PAP/Leszek Szymański

Gazeta wskazała, że śledztwo ws. pożaru hali targowej przy ul. Marywilskiej w Warszawie – dotąd prowadzone na szczeblu prokuratury okręgowej – poprowadzi Mazowiecki Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Jak jednak ustaliła „Rzeczpospolita” rozszerzony zostanie także jego zakres. „Postępowanie będzie prowadzone również z artykułu 258 kodeksu karnego, który dotyczy udziału w zorganizowanej grupie przestępczej” – potwierdził gazecie prok. Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Krajowej. O przeniesieniu sprawy na najwyższy szczebel przesądziło kierownictwo departamentu „PZ”.

Gazeta podkreśliła, że śledztwo otoczone jest największą tajemnicą, nieujawniane są nawet wyniki oględzin. Według źródeł „Rz” to m.in. pozyskany w ich trakcie materiał rzucił na nie nowe światło.

Jak poinformowano, biegły będzie badał dlaczego hala, mimo posiadania kurtyn przeciwpożarowych i sytemu automatycznego powiadamiania straży, tak szybko i całkowicie spłonęła.

mick/mow/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -