niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaRuszyła gra o fotel prezydencki

Ruszyła gra o fotel prezydencki

„Dziennikarkę Polsatu i szefa BBN wyborcy widzą obok Morawieckiego na czele kandydatów na prezydenta po stronie prawicy. Po drugiej stronie prowadzi Trzaskowski, ale i Hołownia ma szanse” – napisano w środowym wydaniu „Rzeczpospolitej”. Gazeta zaprezentowała sondaż prezydencki.

Loża prezydencka na sali obrad Sejmu. Fot. PAP/Leszek Szymański

30,4 respondentów w sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” uważa, że Rafał Trzaskowski powinien być kandydatem całej koalicji 15 października 2025 r. w wyborach prezydenckich. Stawiają na niego wyborcy KO (85 proc.), Trzeciej Drogi (44 proc.), Lewicy (66 proc.).

„Czy jednak Trzaskowski może czuć się niezagrożony?” – pada pytanie w „Rzeczpospolitej”. Dziennik wskazuje, jako konkurenta z obozu rządzącego, Szymona Hołownię, którego poparcie też jest duże – 17,4 proc.

Po prawej stronie sceny politycznej, jako głównego kandydata w najbliższych wyborach prezydenckich, w oparciu o wyniki sondażu IBRiS, „Rzeczpospolita” wskazuje Mateusza Morawieckiego. Otrzymał on poparcie 17 proc. respondentów. Na drugim miejscu jest Jacek Siewiera (10,4 proc.), szef BBN. Wysoką pozycję w sondażu (10,1 proc.) osiągnęła dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk, choć nie potwierdziła, że chciałby kandydować.

„Polacy marzą o kimś nowym, szczególnie po stronie prawicy” – powiedział „Rzeczpospolitej” prof. Dudek. „Czarny koń wyborów prezydenckich może namieszać” – dodał.

Badanie przeprowadził IBRiS 7-8.06.2024 r. na ogólnopolskiej próbie 1071 respondentów.

Tomasz Szczerbicki/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -