piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyRuszył sezon polowań na niedźwiedzie

Ruszył sezon polowań na niedźwiedzie

Środa 7 grudnia była pierwszym pełnym dniem, w którym myśliwi z New Jersey mogli cieszyć się swobodą polowań na czarne niedźwiedzie. Pierwsza zdobycz – po dwuletniej przerwie obowiązującej na terenie stanu – została zgłoszona w hrabstwie Sussex.

Po raz pierwszy od dwóch lat myśliwi w stanie New Jersey mogą polować na niedźwiedzie w stanowych lasach. Fot. Wikimedia/Dwayne Reilander

Decyzja o otwarciu sezonu polowań na niedźwiedzie zapadła we wtorek 6 grudnia. Sąd stanowy zniósł tymczasowy zakaz, a na reakcję myśliwych nie trzeba było długo czekać. Niemal od razu ruszyli do lasów w północno-zachodniej części New Jersey, gdzie zgodnie z doniesieniami stanowych urzędników częstotliwość spotkania zwierząt z ludźmi osiąga niebezpieczny poziom. Nie obyło się bez protestów grup obrońców środowiska. W tym roku miały one jednak znacznie mniejszą skalę niż w poprzednich w latach.

Polowania zostały prawnie wznowione w efekcie decyzji podjętej przez gubernatora Phila Murphy’ego. Podjął ją pod wpływem coraz większej liczby doniesień o spotkaniach ludzi z niedźwiedziami. Według stanowych danych zwiększyła się ona ponad trzykrotnie w ciągu pierwszych 10 miesięcy 2022 roku w porównaniu z analogicznym okresem roku 2021.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -