niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaRuszył nabór wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy

Ruszył nabór wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy

Od czwartku można składać wnioski o przyznanie świadczenia 800 plus na nowy okres rozliczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 31 maja 2025 r. Wnioski można składać przez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS, a także za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS.

Fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

„Od 1 lutego ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Będzie on trwać od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r.” – przypomina rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Jak zaznacza, wnioski o świadczenie można złożyć jedynie drogą elektroniczną. Można to zrobić na kilka sposobów: poprzez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo bankowość elektroniczną.

Rzecznik podkreśla, że aplikacja mobilna mZUS umożliwia także składanie wniosków nie tylko o 800 plus, ale również o świadczenie z programu „Dobry Start”, rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie żłobkowe.

Aby aktywować aplikację, należy powiązać ją ze swoim profilem na PUE ZUS. Proces ten jest opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego została podniesiona z 500 zł do 800 zł. Kwota ta zmieni się automatycznie, co oznacza, że nie trzeba składać dodatkowego wniosku.

Karolina Kropiwiec/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -