wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaRozporządzenie o odbiurokratyzowaniu pracy nauczycieli

Rozporządzenie o odbiurokratyzowaniu pracy nauczycieli

Podpisałem rozporządzenie, które odbiurokratyzowuje pracę nauczycieli w szkołach – poinformował w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Sprecyzował, że znosi ono m.in. ocenę zewnętrzną i wewnętrzną.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas spotkania konwentu burmistrzów w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, 31 sierpnia. Fot. Tytus Żmijewski/PAP

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował w środę w Programie Pierwszym Polskiego Radia o podpisaniu rozporządzenia, które odbiurokratyzowuje pracę nauczycieli w szkołach.

„Już podpisałem rozporządzenie, którym znoszę tzw. ewaluację zewnętrzną, która pochodzi od kuratora w kierunku szkoły, ewaluację wewnętrzną, na podstawie której to dyrektor często stwarzałby bardzo duże wymogi biurokratyczne dla nauczycieli i tzw. monitoring” – poinformował Czarnek.

Szef MEiN powiedział, że chce, aby nauczyciele w ogóle nie poświęcali się pracy biurokratycznej, tylko pracy z uczniem, tworzeniu wspólnoty i pomaganiu w odrabianiu zaległości związanych z pandemią.

„Stop biurokracji w szkole. Rozporządzenie jest podpisane” – poinformował.(PAP)

Szymon Zdziebłowski/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -