niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaGorący TematRobot amerykańskiej armii pomoże oczyszczać Ukrainę z niewybuchów

Robot amerykańskiej armii pomoże oczyszczać Ukrainę z niewybuchów

Armia USA zgodziła się udostępnić jednego z dwóch swoich mechanicznych psów-robotów, by pomóc amerykańskiej organizacji oczyszczać terytorium Ukrainy z pozostawionych przez wojska rosyjskie min i niewybuchów.

Armia amerykańska użyczy zaprojektowanego przez firmę Boston Dynamics robota o nazwie Spot do rozminowywania Ukrainy. Fot. Shutterstock

Informację tę potwierdził Chris Whatley, dyrektor wykonawczy organizacji HALO Trust, która podpisała szereg kontraktów z rządem USA na rozminowywanie Ukrainy. – Organizacja HALO Trust będzie wykorzystywała zaprojektowanego przez firmę Boston Dynamics robota o nazwie Spot do usuwania pocisków moździerzowych i elementów bomb kasetowych z okupowanych wcześniej przez Rosję obszarów wokół Kijowa – powiedział. Robot może być również pomocny w usuwaniu rosyjskich min przeciwpiechotnych nowej generacji, określanych jako POM-3, które wykrywają kroki zbliżających się osób z odległości nawet 20 metrów.

Już w tej chwili eksperci szacują, że w Ukrainie potrzebne jest oczyszczanie terenu z niewybuchów na skalę taką, jak po II wojnie światowej.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -