czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaRita Cosby odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP

Rita Cosby odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP

Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim 11 listopada.

Rita Cosby jest amerykańską dziennikarką, córką Powstańca Warszawskiego i autorką książki „Cichy Bohater” o losach powstańców. Na zdj. z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Fot. prezydent.pl

Wśród odznaczonych znalazła się bliska Polonii amerykańskiej dziennikarka Rita Cosby – córka powstańca warszawskiego Ryszarda Kosobudzkiego, trzykrotna zdobywczyni nagrody Emmy, dziennikarka m.in. CBS, a także propagatorka polskiej historii i autorka książki „Cichy Bohater” (ang. „Quiet Hero”), opowiadającej historię jej ojca i jego towarzyszy z Powstania. Otrzymała z rąk prezydenta Polski Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w popularyzowaniu wiedzy o polskiej historii oraz za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej.

Andrzej Duda podkreślał, że wszystkie odznaczone osoby są wielkimi postaciami polskiego życia w bardzo różnych dziedzinach: poczynając od nauki poprzez sztukę aktorską, muzyczną, pisarstwo, służbę dla ojczyzny, dla odzyskania przez nią wolności, niepodległości, rozwijanie polskiej nauki, wynalazczość, sztukę teatralną, filmową aktorską, a także służbę drugiemu człowiekowi , budowanie postaw patriotycznych, pokazywanie, jak należy służyć Rzeczypospolitej i ludziom.

Z całego serca dziękuję państwu w imieniu Rzeczypospolitej – powiedział.

prezydent.pl, opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -