poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaTurystyka„Respect Kraków”

„Respect Kraków”

Kraków często nazywany jest turystyczną stolicą Polski. Ta popularność co do zasady oczywiście cieszy zarówno włodarzy miasta, jak i mieszkańców, jednak bywa też uciążliwa. Dlatego, jak informuje portal miejski Magiczny Kraków, już wkrótce w ramach kampanii prowadzonej przez władze miasta pod hasłem „Respect Kraków” przyjeżdżający do Krakowa turyści zobaczą na ekranach swoich telefonów komórkowych informację o tym, co mogą robić, a czego się wystrzegać podczas pobytu w podwawelskim grodzie.

Kraków często nazywany jest turystyczną stolicą Polski. Fot. Archiwum WEM

Jest to odzew na prośby mieszkańców centrum dawnej stolicy Polski, którzy mają dosyć nieobyczajnych zachowań turystów, zwłaszcza tych uwielbiających rozbierać się do naga i biegać po Rynku Głównym lub przemierzać go dorożkami…

„O tym, że w nocy nie można krzyczeć, śmiecić lub pokazywać się w niestosownym stroju, turyści będą mogli przeczytać na swoim smartfonie. Komunikat wyświetli się, gdy znajdą się w jednym z objętych akcją miejsc, np. na lotnisku, dworcu kolejowym Kraków Główny, Rynku Głównym czy Kazimierzu. Rozwiązanie ma na celu zadbanie o to, aby zabytkowe centrum było przyjazną przestrzenią dla wszystkich. Komunikat jest jeszcze opracowywany, ale ma być utrzymany w serdecznym klimacie” – czytamy na portalu.

Na ulicach Krakowa pojawią się także cityworkerzy, którzy będą informować turystów, co warto zobaczyć, ale będą też pouczać ich o tym, czego nie wolno robić w tym mieście. Najbardziej uciążliwi goście podwawelskiego grodu zostaną przez nich upomniani, a w ostateczności do akcji wkroczą strażnicy miejscy lub policjanci.

Kampania „Respect Kraków” rozpocznie się wiosną.

opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -