sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutRekordowe zyski firmy energetycznej Eversource

Rekordowe zyski firmy energetycznej Eversource

Jak wynika z informacji przekazanych przez Eversource Energy, firma odnotowała w zeszłym roku prawdziwy rekord, jeśli chodzi o zysk. W 2022 roku miał on wynieść 1.4 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o około 15 procent w stosunku do roku 2021. Równocześnie jest to trzeci rok z rzędu, który międzystanowe przedsiębiorstwo energetyczne zamknęło z przychodami przekraczającymi 1.2 miliarda dolarów.

Dostawca prądu Eversource spotkał się z krytyką w związku z tym, że generuje rekordowe zyski w czasie, kiedy klienci płacą prawie dwa razy większe rachunki niż jeszcze kilka miesięcy temu. Fot. Facebook.com/EversourceEnergy

Rekordowe zyski firmy wynikają z tego, ile zarobiły regulowane przez nią biznesy z terenu Connecticut, Massachusetts i New Hampshire. Chodzi tu m.in. o dystrybucję i przesył energii elektrycznej oraz dystrybucję wody i gazu ziemnego.

We wtorek 14 lutego przedsiębiorstwo przekazało, że odnotowało w tym dniu przychody w wysokości 592.8 mln dolarów z usługi dystrybucji energii elektrycznej w trzech stanach, w porównaniu z 556.2 mln dolarów w 2021 roku.

Warto dodać, że firma spotkała się z krytyką ze strony klientów ze względu na koszty dostawy energii elektrycznej, które podwoiły się w styczniu na terenie Connecticut. Eversource twierdzi, że przenosi je na swoich klientów przez gwałtownie zmieniające się ceny energii.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -