sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaUSAConnecticutRekordowe zyski firmy energetycznej Eversource

Rekordowe zyski firmy energetycznej Eversource

Jak wynika z informacji przekazanych przez Eversource Energy, firma odnotowała w zeszłym roku prawdziwy rekord, jeśli chodzi o zysk. W 2022 roku miał on wynieść 1.4 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o około 15 procent w stosunku do roku 2021. Równocześnie jest to trzeci rok z rzędu, który międzystanowe przedsiębiorstwo energetyczne zamknęło z przychodami przekraczającymi 1.2 miliarda dolarów.

Dostawca prądu Eversource spotkał się z krytyką w związku z tym, że generuje rekordowe zyski w czasie, kiedy klienci płacą prawie dwa razy większe rachunki niż jeszcze kilka miesięcy temu. Fot. Facebook.com/EversourceEnergy

Rekordowe zyski firmy wynikają z tego, ile zarobiły regulowane przez nią biznesy z terenu Connecticut, Massachusetts i New Hampshire. Chodzi tu m.in. o dystrybucję i przesył energii elektrycznej oraz dystrybucję wody i gazu ziemnego.

We wtorek 14 lutego przedsiębiorstwo przekazało, że odnotowało w tym dniu przychody w wysokości 592.8 mln dolarów z usługi dystrybucji energii elektrycznej w trzech stanach, w porównaniu z 556.2 mln dolarów w 2021 roku.

Warto dodać, że firma spotkała się z krytyką ze strony klientów ze względu na koszty dostawy energii elektrycznej, które podwoiły się w styczniu na terenie Connecticut. Eversource twierdzi, że przenosi je na swoich klientów przez gwałtownie zmieniające się ceny energii.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -