niedziela, 26 września, 2021

Rekordowe święcenia

W sobotę, 29 maja, w Świątyni Opatrzności Bożej święcenia kapłańskie przyjęło 26 diakonów. To największa liczba święceń w archidiecezji warszawskiej od 1992 r., czyli niemal od 30 lat.

Święcenia kapłańskie w Archidiecezji Warszawskiej. Fot. Mateusz Marek/PAP

Spośród 26 nowych księży 21 przygotowywało się do kapłaństwa w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, a 5 w Archidiecezjalnym Seminarium Misyjnym „Redemptoris Mater”.

Liturgii święceń przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej bp Rafał Markowski. – Pozwólcie, żeby to Jezus był waszą mocą, marzeniem i waszym celem. Staje dzisiaj przed wami i mówi: nie lękajcie się, jestem z wami – mówił w homilii skierowanej do nowych księży.

Po zakończeniu mszy św. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wręczył nowym prezbiterom dekrety do pierwszych parafii, w których rozpoczną posługę. Nawiązał także do przypadającej 28 maja 40. rocznicy śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. – Chciałbym, abyście byli zapatrzeni w jego kapłaństwo i posługę przez całe życie – powiedział.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -