sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaRadosław Fogiel: ustawa nie jest wymierzona w TVN

Radosław Fogiel: ustawa nie jest wymierzona w TVN

Nowelizacja ustawy medialnej nie jest wymierzona w TVN czy jakąkolwiek inną telewizję; jej celem jest doprecyzowanie obowiązującego prawa, by uniknąć potencjalnie groźnych dla Polski sytuacji – mówi dla sobotniego „Super Expressu” wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel (C). Fot. Tomasz Gzell/PAP

„Przede wszystkim nowelizacja ustawy nie jest wymierzona w TVN czy jakąkolwiek inną telewizję. (…), jej celem jest doprecyzowanie obowiązującego prawa, by uniknąć potencjalnie groźnych dla Polski sytuacji. A prawo musi być jednakowe dla wszystkich, niezależnie od kraju pochodzenia” – powiedział Fogiel dla „SE”.

Jak dodał, „polski parlament tworząc przepisy musi kierować się przede wszystkim tym, co korzystne dla naszego kraju”. „Nawet jeśli czasami wpływowe media czy zagraniczni politycy są innego zdania” – zaznaczył.

Fogiel przyznał, że wierzy, iż „w spokojnej, opartej na faktach dyskusji uda nam się przekonać nawet tych, którzy dzisiaj mają jakieś wątpliwości, że to dobra ustawa, zabezpieczająca polskie interesy w obszarze mediów”.

„Proponuję zacząć od rzucenia okiem na treść aktualnie obowiązującej ustawy o radiofonii i telewizji, art. 35 – tam już dziś jest mowa o tych 49 proc. udziałów zagranicznych właścicieli, ten zapis istnieje od lat. Proponowana nowelizacja jest tylko jego uszczegółowieniem i dostosowaniem do dzisiejszych warunków. Nie pojawia się tam żadna nowa jakość, żadne rewolucyjne zapisy” – powiedział.

aop mmu/PAP

 

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -