piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutPrzyjęcie z okazji 80. urodzin o. Stefana Morawskiego w Bridgeport

Przyjęcie z okazji 80. urodzin o. Stefana Morawskiego w Bridgeport

O. Stefan Morawski, franciszkanin, który od 33 lat pełni posługę w polskiej parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport, w styczniu br. obchodził 80. urodziny. Z tej okazji postanowiono zorganizować przyjęcie, które odbyło się w niedzielę, 29 stycznia.

Przyjęcie poprzedziła uroczysta msza święta, sprawowana w dwóch językach. Na uroczystość przybyli wyjątkowi goście – kuzyn o. Morawskiego z Polski oraz o. Leszek Łuczkanin z Watykanu. Ich przyjazd był dla jubilata niespodzianką, która bardzo go ucieszyła. Obecny był też o. Michał Socha – gwardian zakonu franciszkanów, który na co dzień pełni posługę duszpasterską w polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie. W organizację przyjęcia zaangażowani byli członkowie polonijnych i parafialnych wspólnot: weterani z Pl. #24 SWAP, Szkoła Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II, zespoły „Polanie” i „Orlęta”, Chór św. Faustyny i parafianie.

Gości przywitali proboszcz parafii w Bridgeport o. Norbert Siwiński razem z przedstawicielkami rady parafialnej: przewodniczącą Teresą Zaborek i wiceprzewodniczącą Ewa Krepsztul.

Dzieci ze Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II wyrecytowały okolicznościowy wierszyk i wręczyły jubilatowi kwiaty, a następnie krótki występ artystyczny zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Polanie”. Po uroczystym obiedzie działająca przy parafii grupa teatralna Moc i Siła przedstawiła program artystyczny opowiadający o życiu o. Stefana. Następnie jubilatowi wręczono prezent w postaci rozkładanego i podgrzewanego fotela do masażu.

Przyjęcie udało się zorganizować dzięki wsparciu sponsorów: wino i szampan ufundował Sebastian Mikoda, soki i napoje – gazeta „Biały Orzeł”, produkty spożywcze – LiściosDeli, o dekorację stołów i kwiaty zadbała Aneta Jurgielewicz z Luster Decor, tort był dziełem Edyty Kułak, o oprawę muzyczną zatroszczyli się Paulina i Daniel Zdanowicz, a przystawki i ciasta przygotowali parafianie.

JLS
Fot. Archiwum parafii i szkoły


Z okazji 80. urodzin składamy o. Stefanowi Morawskiemu życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i sił, aby jak najdłużej z uśmiechem mógł nieść wiernym Słowo Boże oraz wielu łask Bożych i opieki Bożej Rodzicielki na dalsze lata kapłańskiej służby.

Zespół redakcyjny „Białego Orła”

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -