sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyKonkurs Legend w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood

Konkurs Legend w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood

W piątek, 10 lutego, w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood odbył się Konkurs Legend. W ramach konkursu chętni uczniowie z klasy II i IV zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i aktorskie, przenosząc publiczność w magiczny świat baśni, bajek i legend polskich.

Pięcioosobowa komisja, składająca się z prezesa Polish Heritage Center, gościa z Polski – dyrektora liceum, przedstawiciela rodziców oraz dwóch nauczycieli miała trudny wybór, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie. Komisja oceniała opanowanie tekstu, poprawną wymowę, swobodę wypowiedzi, intonację i ogólne wrażenie artystyczne. Po gorącej dyskusji przyznano trzy nagrody i jedno wyróżnienie.

Pierwsze miejsce zdobyła Eliza Sulewska za piękną prezentację legendy „Toruńskie pierniki”. Drugie miejsce wywalczyła Celine Rejment opowiadając legendę „Stópka królowej Jadwigi”. Trzecie miejsce przypadło Maxowi Fijałkowskiemu za legendę „Szewczyk Dratewka”. Wyróżnienie otrzymała Viktoria Klacza, która opowiedziała legendę „O Wandzie, co nie chciała Niemca”. 

Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy, książki i karty upominkowe oraz ogromne brawa od swoich kolegów i koleżanek. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentowali szkołę podczas polonijnego konkursu legend i opowiadań, który odbędzie się 19 marca w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku.

W przerwie konkursu można było podziwiać występ w wykonaniu klas II i III, prezentujących swoje ulubione legendy. Konkurs przygotowały nauczycielki: Ewa Juzwiak i Anna Piterow, które czuwały także na całym jego przebiegiem.

Uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom należą się gratulacje za pomysłowość oraz pracę włożoną w przygotowania do konkursu.

Anna Piterow, opr. WEM
Fot. Archiwum szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -