środa, 22 marca, 2023
Strona głównaDziałyPoradyPrzy Kawie o Prawie

Przy Kawie o Prawie

Matka zostawiła testament. Jeden dom zostawiła dla mnie, a siostrze zapisała $200,000. Testament sporządzony był ponad 10 lat przed śmiercią matki. Matka zmarła pozostawiając dom i niewielkie oszczędności na kontach bankowych. Czy będę musiał wziąć pożyczkę z banku, aby spłacić siostrze jej część spadku?

Jeżeli testament stanowi, że dom przechodzi na konkretną osobę, bez zapisu, że $200,000 musi być zapłacone przez wzięcie pożyczki pod taki dom, wówczas siostra nie dostanie $200,000, jeżeli takiej kwoty nie ma w pozostałym majątku zmarłej osoby. Nie musi Pan ubiegać się w takim wypadku o pożyczkę. Należy dokładnie sprawdzić rodzaj zapisu w testamencie, aby upewnić się, że chodzi o wyżej opisaną sytuację.

* * *

Czy po przepisaniu domu dzieciom mogę wystąpić do Medicaid o pomoc domową, tzw. „home care”? Powiedziano mi, że moje dochody są za wysokie i że będę płacić część kosztów takiej opieki. Czy muszę za to płacić?

Jeżeli dochody przekraczają określone limity, jedną z możliwości jest przystąpienie do tzw. „pooled trust”. Wówczas pieniądze z dochodu przekazywane są do trustu i mogą być wykorzystywane na dodatkowe koszty niepokrywane przez Medicaid, np. ubrania, koszty mieszkania, jedzenie, podróże itd. Trusty takie najczęściej pobierają opłaty za swoją działalność.

Romuald Magda Esq.
romuald@magdaesq.com


Adwokat Romuald Magda, Esq. prowadzi praktykę prawną w Nowym Jorku od 1995 r. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz New York Law School. Wieloletni członek Stowarzyszenia Prawników Stanu Nowy Jork oraz Stowarzyszenia Prawników Polsko-Amerykańskich w Nowym Jorku. Posiada uprawnienia do występowania przed sądami Stanu Nowy Jork. Wszystkie osoby pracujące w naszej kancelarii mówią po polsku i angielsku.


Ta kolumna powstała w celach edukacyjnych i w żadnym wypadku nie może zastępować porady prawnej.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -