poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutProtest Polonii w Hartford przeciwko ustawie S.447

Protest Polonii w Hartford przeciwko ustawie S.447

31 marca 2019 r. w Hartford – stolicy stanu Connecticut – przed budynkiem Kapitolu odbyła się manifestacja Polonii przeciwko ustawie S.447. Mimo ulewnego deszczu zebrała się grupa ok. 300 osób w szerokim przekroju wiekowym, z flagami i transparentami.

Odśpiewano hymny Polski i USA. Spotkanie prowadzili: Wojciech Mazur ze Stamford i Mariusz Bielski z Newington – organizator protestu, przedstawiciel Komitetu Obrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych, który przywitał wszystkich uczestników protestu i podziękował im za przybycie. Głos zabrało kilkoro mówców, którzy przybliżyli zebranym zagrożenia wiążące się z ustawą S.447 oraz zachęcali do zaangażowania się w akcje mające na celu wyrażenie sprzeciwu wobec tej ustawy.

Zbierane były podpisy pod petycją do Kongresu USA w tej sprawie. Manifestacja przeplatana była pieśniami, m.in. „My, Pierwsza Brygada” w wykonaniu Chóru Młodych Serc i „Rotą”. Całe spotkanie przebiegło w niezwykle patriotycznej atmosferze i poczuciu polonijnej jedności. Po zakończeniu akcji protestacyjnej i wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczestnicy zostali zaproszeni do Polskiego Domu Narodowego w Hartford na poczęstunek.

opr. JLS
Fot. M. Bielski, R. Iwanicki

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -