wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyProtest Polonii pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City

Protest Polonii pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City

7 stycznia pod pomnikiem Katyń 1940 w Jersey City, NJ zgromadziła się grupa Polonii, która chciała wyrazić w ten sposób swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji politycznej i przemian zachodzących w Polsce. Organizatorami protestu był Komitet Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych na czele z prezes Bogusławą Huang oraz środowisko Klubów Gazety Polskiej na czele z koordynatorem Maciejem Rusińskim.

Pod pomnikiem Katyń 1940 w Jersey City zgromadziła się grupa Polonii, która chciała wyrazić w ten sposób swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji politycznej i przemian zachodzących w Polsce. Fot. M. Bielski – facebook

„Nie może być zgody na siłowy atak obecnego rządu na urzędy państwowe i ich bezprawne zajmowanie. Nie może być tolerancji na skandaliczne oddawanie Polskiej suwerenności poprzez przekazywanie ważnych kompetencji państwowych Polski pod kontrolę Brukseli/Berlina” – pisali organizatorzy, zachęcając Polonię do udziału w demonstracji. „Stańmy wspólnie w obronie fundamentalnych wartości i postawmy kres bezprawiu!” – apelowali.

Fot. M. Bielski – facebook

W proteście uczestniczyło kilkadziesiąt osób, które miały ze sobą transparenty, banery reprezentowanych przez siebie polonijnych organizacji oraz biało-czerwone flagi. Demonstracja miała spokojny i pokojowy przebieg.

opr. JS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -