piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmerycePromocja polskiej żywności ekologicznej w Konsulacie RP w Chicago

Promocja polskiej żywności ekologicznej w Konsulacie RP w Chicago

W poniedziałek, 3 października, w siedzibie konsulatu generalnego RP w Chicago odbyła się prezentacja programu „Organicity. Taste the wellness of EU organic food”. Program ten promuje organiczne produkty z Europy, w tym z Polski, w Azji i w Stanach Zjednoczonych.

Na wstępie zebranych gości powitał Paweł Zyzak, konsul generalny RP w Chicago, który wyraził zadowolenie, że w siedzibie konsulatu odbywa się kolejne spotkanie z udziałem przedstawicieli polsko-amerykańskich organizacji i ludzi biznesu.

Cieszę się, że możemy dziś zaprezentować, na czym polega idea europejskiej organicznej żywności, gdyż termin „organic” jest w Stanach Zjednoczonych rozumiany nieco inaczej niż w Europie – powiedziała Bożena Wróblewska, prezes Centrum Promocji Krajowej Izby Gospodarczej. – Dzisiejsze spotkanie przybliża Amerykanom i osobom mieszkającym w Stanach produkty ekologiczne z Europy i wyjaśnia, dlaczego są tak ważne dla naszego zdrowia – dodała.

Samo wydarzenie składało się z dwóch części. Najpierw w trakcie seminarium z ideą programu zapoznała zebranych Agnieszka Wieczorek, reprezentująca Stowarzyszenie „Polska Ekologia”. Następnie podczas spotkania networkingowego odbyła się degustacja produktów, a także była to dogodna chwila na wymianę doświadczeń już w bardziej kameralnym gronie.

Program „Organicity. Taste the wellness of EU organic food” realizowany jest wspólnie przez konsorcjum Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów i Przetwórców Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia” i BioAgriCoop – zrzeszenie producentów ekologicznych z Włoch. Podstawowym celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności i konsumpcji europejskich certyfikowanych produktów ekologicznych oraz promocja unijnego znaku produkcji ekologicznej (zielony liść) w docelowych krajach trzecich.: USA, Singapur, Indonezja, Wietnam, Tajlandia.

Tekst i zdjęcia: Marcin Żurawicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -