czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaPrezydent RP Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim uczestników 6. edycji akcji...

Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim uczestników 6. edycji akcji Startupy w Pałacu

14 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się 6. edycja projektu Startupy w Pałacu pod nazwą „Innowacje Młodych”. W spotkaniu wziął udział prezydent RP Andrzej Duda.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze szkół w Warszawie i Jastrzębiu-Zdroju, którzy zaprezentowali swoje innowacyjne projekty. Fot. KPRP

„Startupy w Pałacu” to cykliczny projekt, którego głównym dotychczas celem było wspieranie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu.

Od samego początku chciałem, aby Pałac Prezydencki włączył się w akcję promowania młodych talentów. Kreatywność wymaga wsparcia. Pamiętajcie, że kapitał ma ojczyznę, ale trzeba otwierać się na świat – powiedział prezydent Andrzej Duda. Prezydent zwrócił uwagę, że chociaż wiele przykładów spektakularnych karier płynie ze Stanów Zjednoczonych, aktywnie biorą w nich udział także innowatorzy polskiego pochodzenia. Jak przypomniał, w Pałacu Prezydenckim kilkakrotnie gościła Susan Wojcicki, córka wybitnego amerykańskiego fizyka polskiego pochodzenia Stanisława Wójcickiego, do której ponad dwadzieścia lat temu zgłosili się młodzi informatycy Siergiej Brin i Larry Page, by założyć w jej garażu firmę – Google Inc. Susan Wojcicki przez wiele lat była wiceprezesem Google’a, przez wiele lat – do lutego tego roku – kierowała też serwisem YouTube.

Wspomniał również, że w Pałacu Prezydenckim gościł też urodzony pod Tarnowem Łukasz Nosek, który wyjechał jako dziecko z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, gdzie w czasie studiów poznał Elona Muska, rozpoczął z nim współpracę i dziś zajmuje wysokie stanowiska w grupach kapitałowych miliardera, prowadząc prace m.in. nad modułowymi reaktorami atomowymi.

Podczas spotkania uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie zaprezentowali nowatorską wyrzutnię ratowniczą „Life Gun”, a uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju – symulator zajęć technicznych wykorzystujący wirtualną rzeczywistość, który pozwala na prowadzenie szkolenia w bezpiecznym dla użytkownika środowisku odwzorowującym laboratorium wysokich napięć.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -