sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaPrezydent Duda spotkał się z premierem Kanady

Prezydent Duda spotkał się z premierem Kanady

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek rano z przebywającym w Polsce premierem Kanady Justinem Trudeau. Trudeau później będzie rozmawiał także z premierem Donaldem Tuskiem.

Prezydent RP Andrzej Duda (L) oraz premier Kanady Justin Trudeau (P) podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 26 lutego. Fot. PAP/Radek Pietruszka

W poniedziałek rano w Pałacu Prezydenckim prezydent Duda spotkał się premierem Kanady Justinem Trudeau, przebywającym obecnie z wizytą w Polsce. Kanadyjski premier w sobotę, w drugą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę wraz z innymi przywódcami – m.in. premier Włoch Giorgią Meloni oraz szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen – odwiedził Kijów, gdzie spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Podczas wizyty w Kijowie kanadyjski premier podpisał z Zełenskim umowę o współpracy w kwestiach bezpieczeństwa. W dokumencie przewidziano m.in. kanadyjskie wsparcie w odbudowie Ukrainy, wsparcie w integracji Ukrainy ze wspólnotą euroatlantycką oraz wsparcie w obronie przed Rosją obecnie i w przypadku ew. przyszłych agresji. Zgodnie z dokumentem Kanada przekaże Ukrainie pomoc finansową i wojskową o wartości 3,02 mld canadyjskich w 2024 r.

Po wizycie na Ukrainie kanadyjski premier odwiedził Polskę. Po porannym spotkaniu z prezydentem Dudą spotka się także w KPRM z premierem Donaldem Tuskiem. W planach poniedziałkowego spotkania Trudeau z Tuskiem są rozmowy delegacji, rozmowa „w cztery oczy” oraz wspólne wystąpienie dla mediów.

mml/godl/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -