piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPrezydent Duda: nie pozwolimy, by skłócano naród białoruski i naród polski

Prezydent Duda: nie pozwolimy, by skłócano naród białoruski i naród polski

Nie pozwolimy, by skłócano naród białoruski i naród polski; fałszywe oskarżenia o propagowanie nazizmu są podłe – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przedstawicielkami społeczności polskiej na Białorusi.

Prezydent RP Andrzej Duda (2L) oraz działaczki Związku Polaków na Białorusi: Maria Tiszkowska (L), Irena Biernacka (2P) i Anna Paniszewa (P) podczas spotkania, 4 bm. w Belwederze w Warszawie. Fot. Wojciech Olkuśnik/PAP

Prezydent wystąpił na konferencji z przedstawicielkami polskiej mniejszości narodowej na Białorusi: Ireną Biernacką, Anną Paniszewą i Marią Tiszkowską, które od 25 maja przebywają w Polsce. Andrzej Duda podkreślił, że jeszcze niedawno były one przetrzymywane w więzieniu na Białorusi, a zostały uwolnione, dzięki kilkutygodniowym zabiegom dyplomatycznym polskich władz.

„Chcę bardzo mocno podkreślić – będziemy jako polskie władze, ja jako prezydent RP, czynili wszystko, aby nie dało się Polaków i Białorusinów poróżnić” – powiedział Duda.

Reklama (Google)

Podkreślił, że obecne władze Białorusi prześladują Związek Polaków na Białorusi.

„Próba takiego skłócenia Polaków z Białorusinami poprzez fałszywe oskarżenia o propagowanie nazizmu, który w oczywisty sposób był dramatem zarówno dla Białorusinów, jak i Polaków w czasie II wojny światowej, który prowadził do zagłady rodzin, jest oskarżeniem podłym, jest oskarżeniem strasznym” – powiedział prezydent.

„Ale chcę bardzo mocno podkreślić, nie pozwolimy na to, by w ten sposób skłócano nasze społeczeństwa, by w ten sposób skłócano naród białoruski i naród polski” – podkreślił.

Karol Kostrzewa, Mikołaj Małecki/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -