sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPrezydent Andrzej Duda rok po reelekcji

Prezydent Andrzej Duda rok po reelekcji

Działamy dalej, bo wiele jest jeszcze do zrobienia i wyzwania wielkie – podkreślił prezydent Andrzej Duda rok po reelekcji. Podziękował też za wsparcie i głosy w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich.

Prezydent RP Andrzej Duda w rezydencji na Helu podczas IX Szczytu Przywódców Europy Środkowowschodniej i Chin „17+1” 9 lutego. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP/PAP

Andrzej Duda w poniedziałek, chwilę przed północą, zamieścił na Twitterze wideo z ujęciami z kampanii i wieczoru wyborczego.

„Tak było rok temu. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i głosy wszystkim Państwu, którzy byliście z nami. Działamy dalej, bo wiele jest jeszcze do zrobienia i wyzwania wielkie. Niech żyje Polska!” – napisał prezydent.

12 lipca minął rok od drugiej tury wyborów prezydenckich, w której ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda wygrał z prezydentem Warszawy, wiceprzewodniczącym PO Rafałem Trzaskowskim. Duda uzyskał 51,03 proc. głosów, a Trzaskowski – 48,97 proc. Frekwencja wyborcza w drugiej turze głosowania wyniosła 68,18 proc.

Agnieszka Ziemska/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -