wtorek, 16 kwietnia, 2024

Polskie festiwale

Fot. Archiwum WEM

Woonsocket, RI
Sobota, 27 sierpnia, 12:00 pm – 10:00 pm

Już w tę sobotę odbędzie się 13. doroczny Polski Festiwal organizowany przez parafię św. Stanisława Kostki w Woonsocket. Organizatorzy przewidują atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Niewątpliwym atutem festiwalu będzie możliwość skosztowania typowych dla polskiej kuchni potraw, takich jak gołąbki czy pierogi. Podczas imprezy odbędzie się także swoisty pchli targ, czyli kiermasz rozmaitości.

Worcester, MA
Sobota, 27 sierpnia, 12:00 pm – 8:00 pm

W najbliższą sobotę odbędzie się także pierwszy w historii Polski Festiwal w Worcester, którego organizatorem jest klub Biały Orzeł – The White Eagle Club. Klub prężnie działa, a organizacja plenerowej imprezy jest tego przejawem. W programie przewidziane są gry, loterie i zabawy. Lecz największą atrakcją będzie tradycyjna polska kuchnia, zimne polskie piwo i muzyka na żywo w wykonaniu zespołu The Eddie Forman Orchestra.

Salem, MA
Niedziela, 28 sierpnia, 12:00 pm – 6:00 pm

Na Polski Festiwal zaprasza też Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem. Wydarzenie rozpocznie się mszą św., którą odprawi bp Mark O’Connell. Po nabożeństwie będzie można skosztować smacznych potraw kuchni polskiej i prawdziwego polskiego piwa. Odbędzie się kilka loterii, a dzieci znajdą rozrywkę taką jak m.in. malowanie twarzy czy dmuchane zamki w specjalnie wyznaczonej dla nich strefie zabawy.

Central Falls, RI
9, 10 i 11 września, 6:00 pm – 12:00 am/12:00 pm – 5 :00 pm

Na aż trzy dni dobrej zabawy mogą liczyć ci, którzy w drugi weekend września wybiorą się do Central Falls. Podczas Polskiego Festiwalu, organizowanego przez parafię św. Józefa, na pewno nie zabraknie smacznego, polskiego jedzenia oraz dobrej muzyki, granej na żywo przez zespół lub puszczanej przez DJ-a. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich grach i zabawach, nie zabraknie też atrakcji dla dorosłych.  

Boston, MA
Niedziela, 18 września, 11:00 am – 6:00 pm

Dożynki to doskonałe połączenie celebracji polskich tradycji i kultury z zabawą oraz okazja do spotkania w gronie znajomych. Doroczne Polonijne Dożynki w Bostonie rozpoczną się uroczystą mszą św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, a następnie dalsza część imprezy będzie miała miejsce na placu przy kościele, na którym dostępne będą stoiska różnych biznesów oraz punkty gastronomiczne. W programie przewidziane są m.in. występy artystyczne polonijnego zespołu folklorystycznego Krakowiak z Bostonu. O atrakcje dla dzieci zadbają wolontariusze ze Szkoły Języka Polskiego w Bostonie w specjalnej wydzielonej strefie.

WEM


W Twojej okolicy organizowana jest polska impreza? Daj nam znać, pisząc na info@whiteeaglenews.com

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -