sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolskie akcenty na obchodach 350-lecia miasta Deerfield

Polskie akcenty na obchodach 350-lecia miasta Deerfield

W ramach obchodów 350-lecia miasta Deerfield, aby docenić ważny wkład imigrantów z Europy wschodniej, w tym z Polski, w rozwój i historię tego miasta, Pocumtuck Valley Memorial Association i Deerfield 350th Steering Committee organizują i serdecznie wszystkich zapraszają do udziału w Festiwalu Dziedzictwa Wschodnioeuropejskiego, który odbędzie się w dniach 14 i 15 października br. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Polscy imigranci mieli swój udział w ponad 350-letniej historii miasteczka Deerfield w Massachusetts. Fot. domena publiczna

Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostało Polskie Centrum Naukowe w Chicopee, które będzie miało szansę zaprezentować ciekawe eksponaty ze swojej bogatej kolekcji w Frontier Regional School przy 113 North Main St. w South Deerfield, a przedstawiciel Centrum wygłosi krótki wykład na temat działalności placówki, zgromadzonych w niej zbiorów oraz tego, jak odzwierciedlają one historię polskich imigrantów w Ameryce.

W niedzielę, 15 października, odbędzie się też prelekcja dr. Jamesa Puli na temat Eskadry Kościuszki.

Ponadto w ciągu obu dni uczestnicy festiwalu mogą liczyć na atrakcje w postaci muzyki, smacznego jedzenia, pokazów artystycznych, w tym występu polskich tancerzy oraz wiele innych.

Więcej informacji o Pocumtuck Valley Memorial Association i inicjatywach organizacji można znaleźć na stronie: www.deerfield-ma.org.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -