sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiPolski jacht WindWhisper rozpoczyna oceaniczne ściganie

Polski jacht WindWhisper rozpoczyna oceaniczne ściganie

Trwa ostatnie odliczanie przed pierwszym etapem legendarnych regat The Ocean Race. W niedzielę 15 stycznia do oceanicznego wyścigu z Alicante do Mindelo na Wyspach Zielonego Przylądka stanie 11 załóg. Wśród jachtów klasy VO65 jest polski WindWhisper.

WindWhisper Racing Team. Fot. Materiały prasowe

Po ubiegłotygodniowym wyścigu portowym w Alicante, w którym polska ekipa nie dała szans konkurentom, nadszedł czas na pełnomorskie ściganie. W niedzielę, punktualnie o godz. 14, rozpocznie się pierwszy etap The Ocean Race. Uczestnicy wyścigu za rufą zostawią gościnne keje Ocean Live Park, zamieniając komfort lądowego życia na wielodniowy rygor regatowej żeglugi. Przed nimi trasa licząca 1900 mil morskich, z „rozgrzewką” na Morzu Śródziemnym, efektownym przejściem Gibraltaru i dalej już bezkresem oceanu.

Załoga WindWhisper Racing Team wykorzystała dni poprzedzające start na ostatnie treningi i szlifowanie formy. Była też chwila na wyciszenie się i relaks, aby do maksimum naładować akumulatory przed długotrwałym, ekstremalnym wysiłkiem, czekającym na Atlantyku.

„Nasz zespół to połączenie młodzieńczego entuzjazmu i dużego doświadczenia. Rozpoczynający się w niedzielę pierwszy etap The Ocean Race będzie pierwszym prawdziwym testem – zgrania, współpracy i wzajemnego zaufania na pokładzie. Na podstawie prognoz pogody, które analizujemy już od wielu dni, spodziewamy się bardzo trudnych warunków. Myślę jednak, że udowodniliśmy już, że jesteśmy gotowi do ścigania na najwyższym poziomie i zrobimy wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony” – deklaruje Pablo Arrarte, hiszpański skipper polskiego jachtu.

WindWhisper Racing Team w swojej klasie rywalizuje rywalizuje z 5 innymi ekipami: portugalskim „Mirpuri”, triumfatorem ubiegłorocznego The Ocean Race Europe, holenderskim „Team JAJO”, w którego składzie jest Bouwe Bekking (to pod jego okiem Polacy przygotowywali się jeszcze na „Sailing Poland”), meksykańskim „Viva Mexico”, litewskim „Ambersail 2” oraz austriacko-włoskim zespołem „Austrian Ocean Racing – powered by Team Genova”. Puchar The Ocean Race VO65 Sprint Cup zdobędzie najlepsza ekipa po trzech etapach: Alicante – Mindelo, Aarhus – Haga, Haga – Genua. Polski jacht w rywalizacji w prestiżowych regatach The Ocean Race wspierają sponsorzy: CISE, Bumech SA, WindWhisper, AWL Grip oraz Helly Hansen.

Znamy już skład WindWhisper na pierwszy etap The Ocean Race. Na pokładzie polskiego jachtu popłyną:

 • Pablo Arrarte – skipper
 • Liz Wardley – boat capitain
 • Neal McDonald
 • Aksel Magdahl – nawigator
 • Antonii „Ñeti” Cuervas-Mons
 • Magdalena Kwaśna
 • Guillermo Altadill Fischer
 • Arianne van de Loosdrecht
 • Stanisław Bajerski
 • Kacper Gwóźdź
 • Tomasz Piotrowski – reporter pokładowy

Niedzielny start i bieżące relacje z regat można oglądać na antenie telewizji Eurosport oraz na stronie organizatora: www.theoceanrace.com.

Facebook: www.facebook.com/WindWhisperRacingTeam
Instagram: www.instagram.com/TeamWindWhisper
Strona internetowa: www.teamwindwhisper.com 

KONTAKT:
Krzysztof Romański
tel.: +48 502-295-624
e-mail: media@teamwindwhisper.com 

Źródło informacji: WindWhisper Racing Team

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -