piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkPolski Festiwal w Riverhead

Polski Festiwal w Riverhead

Doroczny Polski Festiwal w Riverhaed to prawdziwe święto polskiej kultury i okazja do wspólnej celebracji polskiego dziedzictwa w radosnej, festiwalowej atmosferze. Festiwal zawsze gromadzi licznych miłośników polskiej kultury, muzyki i kuchni. Tegoroczna edycja imprezy, sponsorowanej przez Riverhead Polish Hall, odbyła się w sobotę, 19 sierpnia.

Podczas festiwalu zabrzmiała melodia „Mazurka Dąbrowskiego”. Na scenie program artystyczny prezentowały dzieci z Polskiej Szkoły im. M. M. Kolbego w Riverhead – same oraz w towarzystwie rodziców i nauczycieli. Zainteresowanie widów wzbudziła też prezentacja tradycyjnego, polskiego wesela i zwyczajów z nim związanych. Ważnym punktem programu była koronacja Króla i Królowej Polskiego Festiwalu.

Festiwal był okazją dla lokalnych artystów i właścicieli biznesów do zaprezentowania swoich usług i wyrobów. Powodzeniem cieszyły się też koszulki z orzełkiem i inne gadżety w polskich barwach narodowych sprzedawane na stoisku Polskiej Szkoły.

Do godzin popołudniowych festiwalowym rozrywkom towarzyszyły skoczne dźwięki polek granych przez John Stevens Band, natomiast zwieńczeniem festiwalu była zabawa taneczna, podczas której o muzykę zadbał DJ Artur.

JLS
Fot. Archiwum Polskiej Szkoły/John Terlikowski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -