wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPolska wysyła do Niemiec strażacką grupę ratowniczą

Polska wysyła do Niemiec strażacką grupę ratowniczą

Polska wysyła dziś do Niemiec strażacką grupę ratowniczą i 70 urządzeń do osuszania zalanych obiektów, aby pomóc naszym sąsiadom uporać się ze skutkami tragicznych powodzi w Nadrenii Północnej–Westfalii – poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości otwarcia Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim w Chorzowie, 12 lipca. Fot. Andrzej Grygiel/PAP

„Realizując obietnicę pomocy, którą złożyłem Kanclerz A. Merkel, Polska wysyła dziś do Niemiec strażacką grupę ratowniczą i 70 urządzeń do osuszania zalanych obiektów, aby pomóc naszym sąsiadom uporać się ze skutkami tragicznych powodzi w Nadrenii Północnej–Westfalii” – napisał na Twitterze premier.

Podczas największej od dziesięcioleci klęski powodzi wywołanej przez burze i ulewne deszcze w Niemczech zginęło co najmniej 170 osób. Zniszczeniu uległo wiele domów, mostów, dróg czy linii kolejowych. Powodzie dotknęły też Belgię.

W ubiegłym tygodniu, w związku z trudną sytuacją w Niemczech, premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje kanclerz Angeli Merkel, obiecując jednocześnie pomoc polskich służb. Pomoc zaoferowana została również Belgii.

Wiktoria Nicałek/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -