czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolska parafia św. Andrzeja Boboli w Dudley gościła figurę Pielgrzymującej Matki Bożej...

Polska parafia św. Andrzeja Boboli w Dudley gościła figurę Pielgrzymującej Matki Bożej Fatimskiej

Seria objawień maryjnych, do jakich doszło od 13 maja do 13 października 1917 r. w Fatimie – małym miasteczku, w którym Matka Boska objawiła się trojgu pastuszkom i poprosiła za ich pośrednictwem wierzących, aby odmawiali różaniec, na trwałe zapisała się w historii Kościoła katolickiego.

Do dziś Matka Boża Fatimska otaczana jest czcią w wielu krajach świata. Pokłosiem tych objawień było wykonanie uznawanej za cudowną statui Matki Bożej Fatimskiej, która od 1920 roku jest czczona w Kaplicy Objawień w Fatimie. Dokładna kopia tej figury, znana jako Pielgrzymująca Matka Boża Fatimska, od kilkudziesięciu lat przemierza świat. 5 listopada zawitała do polskiej parafii św. Andrzeja Boboli w Dudley, MA.

Za peregrynację figury odpowiada Światowy Apostolat Fatimski, znany wcześniej jako Błękitna Armia Maryi. Organizacja, posiadająca oficjalną aprobatę Stolicy Apostolskiej, powstała w 1947 roku w USA. Założycielem ruchu jest ks. Harold Colgan, który w swym kościele parafialnym w Painfield w stanie New Jersey zaczął mówić o obietnicach i ostrzeżeniach z Fatimy. Celem organizacji jest propagowanie orędzia z Fatimy i podejmowanie wszelkich możliwych inicjatyw, by świat wypełnił prośby przekazane podczas fatimskich objawień.

Figurę tuż po przybyciu do Dudley oficjalnie powitał proboszcz polskiej parafii ks. Krzysztof Korcz. Odprawiona została uroczysta msza święta, wierni wzięli też udział w adoracji figury, której towarzyszyła modlitwa różańcowa, była też okazja do spowiedzi. Było to wyjątkowe przeżycie dla parafian i pozostałych osób, które wzięły udział w tym wydarzeniu.

WEM
Fot. Archiwum parafii św. A. Boboli w Dudley, MA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -