wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkPolska Noc na Yankee Stadium

Polska Noc na Yankee Stadium

24 kwietnia miejsce miała Polska Noc na Yankee Stadium w Nowym Jorku. Ponad pół tysiąca Polaków zasiadło na trybunach tego kultowego obiektu sportowego, aby kibicować drużynom piłki nożnej: New York FC i Chicago Fire. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, ale nasi rodacy kibicowali zarówno drużynie z Nowego Jorku – ze względu na swoje zamieszkanie, jak i drużynie z Chicago – ze względu na to, że w jej barwach gra Polak – Przemysław Frankowski.

Frankowski gra również w kadrze narodowej. Jak się okazało, jego występ w Nowym Jorku stał pod dużym znakiem zapytania z powodu kontuzji. Jednak lekarz zezwolił mu na grę w trakcie tego wieczoru, tak szczególnego dla polskiej publiczności. Kolejnym ważnym elementem meczu było to, że jego sędzią był również Polak – jedyny polski arbiter w lidze MLS – Robert Sibiga.

Polonia w biało-czerwonych barwach kibicowała z trybun. W trakcie przerwy wybrana grupa dzieci i kibiców miała okazję wejść na murawę stadionu. Po meczu do polskich kibiców wyszedł sam Przemek Frankowski – przywitany został gromkimi brawami. Szczególnie przywitali go ubrani w barwy klubowe fani Jagielloni Białystok, w której grał Frankowski (pochodzi z Białegostoku).

Wśród gości był wicekonsul Mateusz Gmura, a gościem specjalnym wieczoru był polski pięściarz wagi ciężkiej Adam Kownacki. Cel wydarzenia był szczytny – $5 z każdego biletu przekazane zostaniee na cele statutowe fundacji Polonia For Kids.

Tekst i zdjęcia: Radio Rampa

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -