wtorek, 19 października, 2021
Strona głównaDziałyCiekawostkiPolska krajem milionerów?

Polska krajem milionerów?

Rok 2020 był czasem pandemii, która wywołała ogólnoświatowy kryzys. Jednak nie wszyscy ucierpieli – z raport banku Credit Suisse wynika, że w ubiegłym roku do grona milionerów dołączyło pięć milionów osób. Łącznie na świecie jest już 56 milionów osób, których majątek przekracza milion dolarów.

Fot. Archiwum WEM

W raporcie Credit Suisse znalazła się też prognoza na najbliższe lata. Uwzględniono w nim również Polskę i jak wynika z prognoz, to właśnie Polska jest krajem, gdzie milionerów przybywa najszybciej. Wg danych Credit Suisse w 2020 roku w Polsce było 149 tysięcy osób, które posiadają majątek większy niż milion dolarów, a wg prognoz w 2025 roku może być ich nawet 295 tysięcy, co oznacza wzrost o 98%. Pod tym względem Polska wyprzedza nawet takie potęgi, jak Chiny (gdzie liczba milionerów ma wzrosnąć o 92%) czy Indie (81.8%), które z kolei biją na głowę Stany Zjednoczone, gdzie za cztery lata będzie zaledwie o 27.8% milionerów więcej niż w 2020. Zgodnie z prognozami łączna liczba światowych milionerów ma przekroczyć w 2025 roku 84 miliony – to aż o 28 milionów więcej niż w roku 2020.

Czy jednak jest się z czego cieszyć? Raport wskazuje także, że w ubiegłym roku w rekordowym tempie pogłębiały się nierówności majątkowe, a mimo że powiększoną, to nadal stosunkowo niewielką liczbę milionerów od pozostałej części ludzkości oddziela coraz większa przepaść.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułWieloryb połknął nurka
Następny artykułHigiena z PRL-u

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -