poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolska babcia podbija internet

Polska babcia podbija internet

Koronawirus jest niebezpieczny dla wszystkich, ale seniorzy i osoby przewlekle chore są szczególnie narażeni na ryzyko powikłań i wskutek tego śmierci. Jednak wśród nich także są osoby, które wygrywają walkę z Covid-19. Jedną z takich osób jest 103-letnia Jennie Stejna z Massachusetts.

Fot. Usatoday/archiwum rodziny

U seniorki, która przebywała w domu opieki Life Care Center w Wilbraham, zakażenie koronawirusem zdiagnozowano w kwietniu. 103-latka miała niewielką gorączkę. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku na Covid-19 pani Stejna została odizolowana od pozostałych mieszkańców placówki. Stan seniorki zaczął się pogarszać na tyle, że spodziewano się najgorszego. Rodzina 103-latki zadzwoniła do niej, by się z nią pożegnać. Jednak 13 maja nastąpił przełom. Seniorka wyzdrowiała, stając się tym samym pierwszą pensjonariuszką z domu opieki w Wilbraham, która zwalczyła koronawirusa (oprócz niej zarażonych jest jeszcze ok. 30 osób). 103-latka miała nietypowe życzenie dotyczące uczczenia tego zwycięstwa – ale personel placówki nie miał serca jej odmówić i dzięki temu Jennie Stejna mogła delektować się zimnym piwem, które uwielbiała pić przed laty.

Historia dziarskiej 103-latki obiegła media amerykańskie, o jej wyzdrowieniu pisano również w Polsce, bowiem wnuczka kobiety zdradziła, że jej babcia ma polskie korzenie. Czy to właśnie polskie geny pomogły jej zwalczyć chorobę? Tego nie wiemy, ale życzymy pani Stejna dużo zdrowia na dalsze lata życia!

opr. JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -