poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaDziałySportPolscy siatkarze i siatkarki poznali rywali w walce o igrzyska olimpijskie w...

Polscy siatkarze i siatkarki poznali rywali w walce o igrzyska olimpijskie w Paryżu

17 marca w Lozannie odbyło się losowanie grup turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich – Paryż 2024.

Polskie siatkarki będą musiały zmierzyć się z reprezentacjami Włoch, USA, Niemiec, Tajlandii, Kolumbii, Korei Południowej i Słowenii. Fot. PZPS

Najlepsze 24 zespoły z rankingu FIVB, zgodnie ze stanem po ubiegłorocznych mistrzostwach świata, w wyniku losowania zostały podzielone na trzy grupy kwalifikacyjne po osiem ekip. Rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, czyli w sumie po sześć u kobiet i u mężczyzn, zakwalifikują się na igrzyska. Wyjściem awaryjnym pozostaje jeszcze awans z rankingu FIVB. Pięć ekip, które nie wyjdą ze swojej grupy w kwalifikacjach, a będą odpowiednio wysoko sklasyfikowane, także pojadą do Paryża. Zagwarantowany występ, jako gospodarze, mają już reprezentacje Francji.

Siatkarze Nikoli Grbicia o występ w igrzyskach zagrają w październiku w Chinach z: gospodarzami, a także z Argentyną, Holandią, Kanadą, Meksykiem, Belgią i Bułgarią.

Podopieczne Stefano Lavariniego przystąpią do rywalizacji już we wrześniu i będą grały u siebie (jednym z gospodarzy turnieju kwalifikacyjnego jest Polska), ale trafiły na znacznie mocniejszy skład grupy niż panowie. Polski będą musiały zmierzyć się z reprezentacjami Włoch, USA, Niemiec, Tajlandii, Kolumbii, Korei Południowej i Słowenii.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -