sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaDziałySportPolonijny Sportowiec Roku 2022

Polonijny Sportowiec Roku 2022

Sport jest tą płaszczyzną, która, jak żadna inna, w sposób szczególny łączy Polaków żyjących na całym świecie. Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” wraz z Polskim Komitetem Olimpijskim, uznając sport jako jeden z tych elementów, które najsilniej jednoczą Polonię, są organizatorem konkursu „Za zasługi dla sportu polonijnego”, mającego nagrodzić osoby i instytucje szczególnie zaangażowane w rozwój sportu polonijnego na świecie.

Fot. SWP

Prawo do zgłaszania kandydatury na sportowca polonijnego roku mają organizacje, kluby, stowarzyszenia, firmy oraz osoby indywidualne działające w kraju i za granicą, przy czym jedna osoba lub organizacja może zgłosić jednego kandydata. Zgodnie z przyjętymi zasadami konkursu kandydatury zgłoszone, a nie nagrodzone w danym roku, będą rozpatrywane ponownie w kolejnych edycjach.

Nagrody przyznaje Kapituła nagrody, w skład której wchodzą przedstawiciele SWP, PKOl oraz Komisji Turystyki i Sportu SWP. Partnerem honorowym konkursu jest Polski Komitet Olimpijski, wspierający wszystkie wydarzenia sportowe organizowane od lat przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Nagroda wręczona zostanie podczas uroczystej gali w siedzibie PKOl 7 grudnia br.

Warto przypomnieć, że w roku 2021 Polonijnym Sportowcem Roku został Paweł Myśliwiec z USA.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.wspolnotapolska.org.pl

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -