niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyPolonijny Klub Podróżnika zaprasza na bal oraz spotkania z dr. Manuelem Rosa

Polonijny Klub Podróżnika zaprasza na bal oraz spotkania z dr. Manuelem Rosa

W sobotę, 1 lutego, w głównej sali balowej Royal Manor w Garfield odbędzie się XXVI Bal Podróżnika, organizowany przez Polonijny Klub Podróżnika. Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 7:00 pm.

Dr Manuel Rosa, który będzie gościem honorowym 26. Balu Podróżnika, jest autorem kilku książek o Krzysztofie Kolumbie. Fot. screenshot – YouTube

Bal poprowadzi i na nim wystąpi znany polski muzyk i wokalista, prezenter i osobowość telewizyjna Rafał Brzozowski. Gościem honorowym balu będzie dr Manuel Rosa, znany ze swych publikacji na temat Krzysztofa Kolumba, w których dowodzi, że ów słynny odkrywca był… Polakiem!

Bilety na bal w cenie $200 ($185 dla osób poniżej 30 lat) są do nabycia na stronie www.odkrywcy.com, na której można też znaleźć więcej informacji o balu, lub telefonicznie: 973-473-3845.

Bal to jednak nie jedyne wydarzenie organizowane w najbliższym czasie przez Polonijny Klub Podróżnika. W poniedziałek, 5 lutego, w Cracovia Manor w Wallington oraz we wtorek, 6 lutego, w polskim konsulacie na Manhattanie odbędą się spotkania z dr. Manuelem Rosa. Początek obu spotkań planowany jest na godz. 7:00 pm. Podczas spotkań dr Rosa wygłosi prelekcje pt. „Wyprawa w głąb tajemniczej tożsamości Krzysztofa Kolumba”.

Jak zapowiadają organizatorzy, w czasie swojego wykładu dr Rosa wyjaśni, dlaczego najsłynniejszy żeglarz i odkrywca nowego świata nie jest wspomniany w żadnych dokumentach sprzed 1487 roku. Jaki sekret skrywał Kolumb? Otóż po trzech dziesięcioleciach badań dr Manuel Rosa dokonał zdumiewającego odkrycia – wg niego oryginalne imię Kolumba brzmiało Segismundo Henriques, a był on synem polskiego króla Władysława III „Warneńczyka”, żyjącego na wygnaniu w Portugalii.

opr. JS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -