piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkPolonijny festiwal biegowy w Rockland State Park

Polonijny festiwal biegowy w Rockland State Park

W niedzielę, 2 czerwca, w malowniczym Rockland Lake State Park odbyła się trzecia edycja festiwalu Polska Running Team. Tegoroczny festiwal zgromadził rekordową liczbę uczestników. W parku zebrało się blisko 200 osób, aby wspólnie celebrować biegowe święto klubu.

Polska Running Team to amatorska drużyna biegowa, której celem jest promocja i wsparcie polskich biegaczy i sportowców w Nowym Jorku i na całym świecie. W tym roku klub już po raz trzeci zorganizował otwarty dla wszystkich zainteresowanych festiwal biegowy. Na imprezie pojawili się członkowie drużyny wraz z rodzinami, przedstawiciele drugiego polonijnego klubu biegowego 3RunPl, delegacja Konsulatu RP w Nowym Jorku, a także wszyscy miłośnicy biegania.

Festiwal rozpoczął się powitaniem wszystkich uczestników przez szefową Polska Running Team Urszulę Musik oraz Andrzeja Krygowskiego, prezesa Polish American Sports Association. Po oficjalnym otwarciu festiwalu i wybrzmieniu hymnów narodowych Polski i USA uczestnicy przystąpili do rywalizacji, czyli biegów wokół jeziora. W samych biegach wzięła udział ponad połowa wszystkich zebranych, którzy spróbowali swoich sił na dystansach 5, 10 i 15 kilometrów. Nie zabrakło też atrakcji dla tych mniej aktywnych. Część uczestników przemaszerowała 5 km, podziwiając widoki wokół Rockland Lake. Wiele emocji wzbudził bieg dla dzieci na 300 metrów. Medale pamiątkowe otrzymali wszyscy zdeterminowani mali biegacze, a najlepszej trójce wręczono dodatkowo zwycięskie statuetki. Na koniec dla wszystkich uczestników przygotowano pyszny poczęstunek, a dla najmłodszych gry i zabawy.

Trzecia edycja festiwalu Polska Running Team przeszła do historii – oceniają organizatorzy i już teraz zapraszają na kolejną edycję, zaplanowaną na początek czerwca 2025 roku.

MH
Fot.Ela i Tomasz Wojda, Urszula Musik, Pawel Przybycien, Marta Kubasek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -