czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaPoloniaConnecticutPolonijny bal oskarowy w New Britain

Polonijny bal oskarowy w New Britain

Czerwony dywan, paparazzi, gwiazdy ekranu… to tylko niektóre z atrakcji, dzięki którym goście polonijnego balu oskarowego poczują się jak w samym sercu Hollywood.

Michał Żurawski. Fot. Archiwum Michała Żurawskiego

W sobotę, 23 lutego, czyli w noc przed galą rozdania słynnych nagród filmowych, w New Britain odbędzie się wielki polonijny bal oskarowy zatytułowany „Connecticut na Pierwszym Planie” z okazji pierwszej w historii Parady Pułaskiego prowadzonej przez stan Connecticut. Na gości wieczoru czekać będzie czerwony dywan, paparazzi oraz polskie gwiazdy filmowe, w tym Michał Żurawski i Ewa Bukowska. Uczestników balu na tle specjalnej, oskarowej ścianki sfotografuje Marcin Żurawicz, który na swoim koncie ma wiele sesji zdjęciowych dla polskich i hollywoodzkich gwiazd.

Jak tłumaczy Darek Barcikowski, Wielki Marszałek 82. Parady Pułaskiego i organizator balu, celem przyjęcia jest wsparcie tegorocznej parady, która w październiku po raz pierwszy w jej 82-letniej historii prowadzona będzie przez stan Connecticut. Honorowym Marszałkiem tegorocznej parady będzie zastępca gubernatora stanu Susan Bysiewicz. – Tegoroczna parada to duże wydarzenie dla Polonii w całym Connecticut, więc chcieliśmy uczcić ten zaszczyt wielkim balem, a jednocześnie zorganizować coś, czego jeszcze nie było – mówi Barcikowski.

Ewa Bukowska. Fot. Archiwum Ewy Bukowskiej

Część muzyczną balu poprowadzi DJ Kamil Obrycki z Nowego Jorku, który również odpowiedzialny będzie za aranżację świateł, aby sala bankietowa zabłysła tak, jak i znajdujący się na niej goście. W trakcie balu odbędzie się również hollywoodzki show rozrywkowy w wykonaniu Teatru Wyobraźni „Novum”. O wyśmienity katering zadba restauracja Belvedere.

Na ten hollywoodzki wieczór planujemy sporo niespodzianek – zapowiada Barcikowski. – Swoją obecnością uświetnią go liczni specjalni goście – dodaje. Już wiadomo, że na balu pojawi się Michał Żurawski, polski aktor znany z seriali takich jak: „Pitbull”, „Czas honoru” czy ostatnio „Chyłka. Zaginięcie”, oraz filmów – m.in. „Dzikie Róże”, „PolandJa”, „Miasto 44”, „Volta” czy „53 wojny” oraz aktorka i producentka filmowa Ewa Bukowska, która między innymi grała w serialach „Pierwsza miłość”, „Magiczne drzewo” czy „Powiedz TAK”, a w październiku zeszłego roku otrzymała nagrodę Perspektywa im. Janusza Morgensterna dla najbardziej obiecującego reżysera.

Oskarowy bal, który odbędzie się w sali bankietowej Sokolni przy 201 Washington Street w New Britain rozpocznie się o godzinie 7 wieczorem. Bilety na bal w cenie $100 od osoby dostępne są w New Britain w Max Marcie, w restauracji Belvedere, w polskim konsulacie, można je nabyć także przez internet na Eventbrite.com. Profesjonalne zdjęcia na czerwonym dywanie oraz na oskarowej ściance będą dostępne dla wszystkich gości. Dodatkowe informacje pod nr. 860-223-9100 bądź pod pulaskiparade2019@gmail.com.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -