niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaPolonia wzięła udział w 48. Międzynarodowych Targach Folklorystycznych SPIFFS

Polonia wzięła udział w 48. Międzynarodowych Targach Folklorystycznych SPIFFS

21 października w Albert Whitted Park w St. Petersburg na Florydzie odbyły się Międzynarodowe Targi Folklorystyczne SPIFFS. Była to już 48. edycja tej dorocznej imprezy, mającej na celu pokazać różnorodność i bogactwo kultur tworzących społeczność Tampa Bay.

W wydarzeniu nie zabrakło polskich akcentów. Lokalną Polonię reprezentowały w tym roku Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater oraz Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie z Clearwater, której uczniowie wzięli udział w Paradzie Narodów, która co roku stanowi jeden z głównych punktów imprezy, a także zaprezentowali przed uczestnikami targów specjalny program artystyczny, nawiązujący do polskich symboli i barw narodowych.

Polskie stoisko, w którym można było nabyć polskie potrawy oraz gadżety, w tym koszulki w biało-czerwonych barwach, cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród uczestników targów, zarówno gości, jak i przedstawicieli innych kultur, które również prezentowały się na SPIFFS.

Jak co roku, targi były doskonałą okazją do zaprezentowania polskiej kultury i wspólnej celebracji tego, co najlepsze w różnych kulturach i narodach, z których wywodzą się mieszkańcy Florydy.

JS
Fot. Archiwum PC – www.polishcenterfl.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -