niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaPoloniaNew JerseyPolonia w Perth Amboy uczciła Święto Niepodległości Polski

Polonia w Perth Amboy uczciła Święto Niepodległości Polski

W niedzielę, 14 listopada, w Perth Amboy w New Jersey odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości Polski.

Obchody zostały zainaugurowane uroczystą mszą św. w intencji ojczyzny, odprawioną w kościele św. Jana Pawła II w Perth Amboy. Następnie wszyscy udali się do centrum miasta, gdzie na rondzie zlokalizowanym tuż obok ratusza ceremonialnie na maszt wciągnięto polską flagę. Na miejscu krótkie przemówienie wygłosiła Katarzyna Kolek, prezes Zjednoczenia Polaków w Ameryce – organizatora uroczystości.

W dalszej kolejności zgromadzeni udali się do audytorium przy kościele św. Jana Pawła II, gdzie odbyła się patriotyczna akademia w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Dokształcającej ZPA. Uczniowie w przygotowanym przez siebie przedstawieniu ukazali dzieje Polski od czasów zaborów aż do odzyskania niepodległości. Apel Poległych odczytał kad. Artur Szkirdz, a następnie Kadeci Pułaskiego oddali salwę honorową.

Wśród gości obecnych na uroczystości był konsul honorowy RP w New Jersey prof. Robert A. Schwartz, towarzyszył mu syn Edmund Janniger, który kilka lat temu zasłynął jako najmłodszy doradca ministerialny w historii Polski (w wieku 19 lat został doradcą min. Antoniego Macierewicza).

WEM
Fot. facebook.com/zpa

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -