sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsPodwyżki cen gazu i prądu

Podwyżki cen gazu i prądu

Mieszkańcy Massachusetts będą musieli przygotować się w najbliższych miesiącach na wyższe rachunki za gaz i energię elektryczną. Podwyżki kosztów dla klientów zapowiedziały w środę 21 września zarówno National Grid, jak i Eversource.

Mieszkańcy Massachusetts w nadchodzących miesiącach mogą spodziewać się sporych podwyżek cen za prąd i gaz. Fot. Archiwum WEM

Jak wynika z informacji przekazanych przez National Grid – największego dostawcy energii w stanie – odbiorcy prądu odnotują średnio 64% wzrost rachunków. Z kolei koszt gazu ziemnego dla klientów podniesie się o 22%. Podwyżki cen mają wejść w życie już od 1 listopada. Harmonogram podwyżek prezentuje się nieco inaczej w Eversource. Dostawca nie będzie aktualizować swoich stawek za energię elektryczną do 1 lutego. Równocześnie od 1 listopada klienci odbierający gaz ziemny odnotują wzrost rachunków o około 38%.

Jak wynika z informacji przekazanych przez National Grid, podwyżki wywołane są głównie wojną wszczętą przez Rosję w Ukrainie, a także przez inflację i wysoki popyt na surowce. Większość energii elektrycznej dostawcy wytwarzana jest w rejonie Nowej Anglii przez elektrownie spalające gaz ziemny. Firma postanowiła przenieść zwiększone koszty na klientów. Dla porównania: Eversource, uzasadniając swoje podwyżki, powołało się na globalne trendy, nie wnikając w szczegóły.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -