czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutPoczątek roku szkolnego w polskich szkołach w Connecticut

Początek roku szkolnego w polskich szkołach w Connecticut

Rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim – zajęcia lekcyjne w polskich szkołach. We wszystkich placówkach w Connecticut rozbrzmiał już pierwszy dzwonek, a polonijne dzieci i młodzież z entuzjazmem wróciły do szkolnych ławek. Ku ich radości, jak również rodziców i nauczycieli, wszystko wskazuje na to, że w tym roku szkolnym obędzie się bez przerw spowodowanych pandemicznymi obostrzeniami czy też przechodzenia na zdalną naukę. Jak wyglądało rozpoczęcie zajęć w polskich szkołach w Connecticut?

Derby

W Polskiej Szkole Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Derby rok szkolny uroczyście został rozpoczęty w sobotę, 10 września. W kościele św. Michała Archanioła odprawiona została msza św., w której udział wzięli rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Bridgeport

W sobotę, 10 września, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport. Dzieci, rodziców i nauczycieli w nowym roku szkolnym powitał proboszcz polskiej parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport o. Norbert Siwiński podczas uroczystej mszy św. Z kolei w pierwszy weekend września w szkole miały miejsce dni otwarte, podczas których można było zapisać dzieci do placówki i zapoznać się z ofertą szkoły.

Hartford

Pierwszy dzwonek zabrzmiał w sobotę, 17 września, w Polskiej Szkole Sobotniej w Hartford. Członkowie zarządu dokonali oficjalnego otwarcia drzwi i powitali w nich nowych uczniów oraz tych, którzy w tym roku będą kontynuować naukę. Weekend wcześniej w szkole przyjmowano zapisy oraz udzielano informacji o ofercie lekcyjnej placówki.

Stamford

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Polskiej Szkole Sobotniej im. Adama Mickiewicza w Stamford miało miejsce w sobotę, 10 września. Wprowadzenie szkolnego sztandaru i powitanie uczniów przez dyrektor placówki zainaugurowało kolejny rok nauki.

New Britain

W sobotę, 17 września, nauka rozpoczęła się w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain. O godz. 9:00 rano odprawiona została msza św. w kościele Najświętszego Serca, podczas której członkom szkolnej społeczności udzielono błogosławieństwa na cały rok szkolny. Następnie wszyscy udali się do budynku New Britain High School, gdzie w auli odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/23. Zgromadzonych powitała nowa dyrektor placówki Renata Senenko, która zastąpiła na tym stanowisku Elżbietę Złotnik. W dalszej kolejności uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami.

WEM
Fot. Archiwum szkół

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -