czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaPo 27 latach Janina Ochojska przestała być prezeską Polskiej Akcji Humanitarnej

Po 27 latach Janina Ochojska przestała być prezeską Polskiej Akcji Humanitarnej

Po 27 latach pełnienia funkcji prezeski Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska przekazała kierowanie Fundacją, pozostając jednocześnie w jej Radzie. Stanowisko prezesa objął dotychczasowy członek zarządu Maciej Bagiński, wiceprezeską została Dorota Serafin, dyrektor zarządzająca – podała w czwartek PAH.

Janina Ochojska. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

„To dla mnie wielki zaszczyt i nie mniejsza odpowiedzialność za dalszy rozwój PAH, która przez trzy dekady dotarła z pomocą do ponad 16,5 mln osób w 52 krajach świata. Skala działań Fundacji jest imponująca, to obecnie największa polska organizacja realizująca pomoc humanitarna, zatrudniająca setki osób na całym świecie – powiedział Bagiński, cytowany w informacji PAH.

Jak zaznaczył – podwaliny wszystkich tych aktywności stworzyła Janina Ochojska – symbol humanitaryzmu i zaangażowania wszędzie tam, gdzie ludziom dzieje się krzywda

PAH wskazała w informacji, że przez ostatnich pięć lat, podczas których Janina Ochojska zawiesiła aktywność w Fundacji na rzecz pracy w Parlamencie Europejskim, organizacją kierował czteroosobowy zarząd, który skupiał się na rozwoju strategicznych projektów humanitarnych, zwłaszcza tych związanych pomocą ofiarom wojny w Ukrainie.

„Polska Akcja Humanitarna w tym czasie nie tylko wyrosła i dojrzała, ale też doskonale radziła sobie beze mnie. Cieszy mnie, że realizuje działania na nieprawdopodobną skalę i ma coraz ambitniejsze plany. Przyszedł czas na zmiany. Pozostaję w Radzie Fundacji, a ona sama zawsze będzie bliska memu sercu, jednak teraz chcę poświęcić maksimum czasu i energii mojemu nowemu projektowi – przekazała Ochojska, której wypowiedź zacytowano w informacji prasowej PAH.

Fundacja zaznacza, że wartości PAH pozostają niezmienne i nadal będzie ona rozwijała skalę i stabilność zaangażowania, aby pomagać ludziom tam, gdzie jest to konieczne.

ktl/agz/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -