poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsPlecak Przyjaźni, czyli Backpack of Love

Plecak Przyjaźni, czyli Backpack of Love

Rusza kolejna forma pomocy dla dzieci ukraińskich. Akcja pod nazwą „Backpack of Love”, czyli „Plecak Przyjaźni”, który przyniesie uśmiech na twarzach dzieci, które znalazły się w nowej, jakże trudnej, dla nich rzeczywistości.

Każdy może pomóc, szczególnie zaangażować mogą się tutaj dzieci, tworząc kompletne plecaki wypełnione przyborami szkolnymi, pisząc listy, kreując ciekawe kartki, które będą podpisane tylko imieniem, wiekiem oraz nazwą szkoły bez prywatnych informacji. Plecaki mogą również zawierać małe maskotki lub inne malutkie zabawki. Można wybrać sobie, dla kogo chce się skomponować plecak (chłopiec, dziewczynka, wiek). Każdy plecak powinien być opisany np. „Backpack of Love dla 5-letniej dziewczynki” i tutaj już będzie wiadomo, że w takim plecaku wszystkie artykuły będą dla dziecka w takim wieku, to ułatwi sortowanie.

Oczywiście jest to jedna z propozycji. Będziemy zbierać też osobno artykuły szkolne (kredki, farbki, kleje, długopisy, flamastry, lunchboxy oraz bieliznę, skarpetki, małe zabawki i malutkie maskotki). Będzie cudownie, kiedy dzieci zaczną projektować kartki i pisać listy dla swoich kolegów i koleżanek, którzy znajdują się w potrzebie. Wszystkie donacje muszą być nowe, nie mogą być to rzeczy używane, można je przynosić do Szkoły Języka Polskiego im. św. JP II w Bostonie.

Pamiętajmy, że najlepsze projekty to takie, które działają w szczytnym celu. Poprzez taką formę dzieci nauczą się, że warto robić coś razem i bezinteresownie nieść pomoc najbardziej potrzebującym, w tym szczególnym przypadku – swoim rówieśnikom i ofiarom wojny zarazem.

Sylwia Wadach Kloczkowska
Nauczycielka Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -