sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkPierwsza edycja Metal Festival w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

Pierwsza edycja Metal Festival w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

Impreza pod nazwą Metal Festival odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia, w Centrum-Polsko Słowiańskim na Greenpoincie, w nowo odrestaurowanym budynku byłego kościoła przy 177 Kent Street.

Podczas Metal Festival zagrają zespoły: Atura, Metalfier i Prime Prophecy. Wszystkie wymienione formacje należą do czołowych reprezentantów polonijnej sceny heavymetalowej Wschodniego Wybrzeża. W trakcie blisko trzygodzinnej imprezy zespoły zaprezentują przede wszystkim autorskie kompozycje. Nie zabraknie jednak również znanych metalowych coverów.

Metal Festival to kolejna muzyczna inicjatywa, która narodziła się w Centrum-Polsko Słowiańskim. W zeszłym roku jesienią odbył się z powodzeniem Rock Festival, a w gościnnych murach Centrum regularnie organizowane są też występy jazzmanów i koncerty muzyki poważnej. – Cieszę się bardzo, że na scenie w starym kościele, w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie, odbędzie się pierwsza edycja polsko-amerykańskiego festiwalu metalowego – mówi Agnieszka Granatowska, dyrektor wykonawczy CPS. – W ramach owocnej współpracy z muzykami z różnych stanów stworzyliśmy nowy festiwal, podczas którego zaprezentujemy twórczość zdolnych artystów polskiej i amerykańskiej sceny metalowej. Jestem bardzo zadowolona, że CPS staje się miejscem, gdzie artyści lubią występować, a publiczność przychodzi do nas, aby świetnie się bawić. Niewątpliwie udaje nam się realizować w Centrum różnorakie pomysły i ten festiwal tylko potwierdza, jak wyjątkową organizacją jest CPS. Nie ukrywam, że naszym celem jest organizowanie wydarzeń muzycznych na najwyższym możliwym poziomie. Zaproszone przez nas zespoły prezentują różne odmiany ciężkiego grania, ale łączy je wysoki poziom artystyczny. Dotychczas nie mieliśmy takiego wydarzenia w Centrum Polsko-Słowiańskim – dodaje Agnieszka Granatowska.

Atura to zespół heavymetalowy z New Jersey, powstały w 2014 roku. Ciekawostką jest fakt, że zespół tworzy w języku polskim. Występował na wielu polonijnych festiwalach. Grał między innymi przed zespołami Feel, Dżem czy De Mono. Wydał płytę „Atura – Czas”, a obecnie muzycy pracują nad swoją drugą płytą.

Atura. Fot. CPS

Skład zespołu: Mariusz Nowak (wokal), Marek Niemiec (gitara), Konrad Ceremuga (gitara), Andrzej Gościak (klawisze), Michał Majcherczyk (bas), Esteban Santana (perkusja).

Metalfier został założony w 2006 roku w Nowym Jorku. W swoim graniu formacja łączy wiele gatunków heavy metalu, mając w repertuarze numery trash metalowe, death metalowe, speed metalowe, ale też ballady w stylu lat 80. Zespół wydał 3 studyjne albumy: „Devil Inside My Head” (2012), „Into The Unknown” (2016) i „Heavy Metal Life” (2018).

Metalfier.Fot. facebook

Metalfier występował na wspólnych trasach koncertowych między innymi z Marty Friedmanem, byłym gitarzystą znanej trashmetalowej formacji Megadeth, z legendą blackmetalu – zespołem Venom, z królową heavy metalu Doro Pesch, a także z formacjami Queensrÿche i Destruction. Skład zespołu: Andrew Janda (wokal). Mike (gitara), Jimmi (bas), Bernard (perkusja).

Prime Prophecy powstał w 2003 roku w Nowym Jorku, czyli cieszy swoim graniem miłośników mocnych brzmień już od ponad 20 lat. Członkowie Prime Prophecy określają swój styl muzyczny jako symfoniczny, progresywny metal. W trakcie dwóch dekad istnienia formacja nagrała trzy albumy. Pierwszym z nich był wydany w 2006 roku „Perfection Finally Has Its Price”. W 2011 roku na rynku ukazał się album „Dark Side of Heaven”, a w 2023 roku powstał „Borders of Infinity”.

Prime Prophecy. Fot. primeprophecy.com

Formacja znana jest również z utworu skomponowanego specjalnie dla boksera Mariusza Wacha na wejście do ringu. Jednym z ważniejszych osiągnięć w historii Prime Prophecy było zajęcie 3. miejsca na 300 zespołów w trakcie jednej z edycji znanego festiwalu Emergenza. Skład zespołu: Marcin Wilczek (wokal), Konrad Ceremuga (gitara), Darek Pakuła (gitara), Tomek Tworek (klawisze), Andrzej Maziarz (bas), Krzysiek Niewiarowski (perkusja).

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -