Strona głównaDziałySportPGE Narodowy do przebudowy

PGE Narodowy do przebudowy

Ministerstwo Sportu i Turystyki zleciło analizę możliwości gruntownej przebudowy PGE Narodowego. Ma to związek nie tylko z chęcią organizacji w Polsce igrzysk w 2040 roku, ale także finału piłkarskiej ligi mistrzów.

Większa widownia na PGE Narodowym to szansa na organizację finału piłkarskiej ligi mistrzów. Fot. PGE.Narodowy/facebook

Wedle wstępnych założeń na sztandarowym obiekcie piłkarskim Polski, który uroczyście otwarto w 2012 roku, zburzeniu miałaby ulec część pierwszej kondygnacji trybun, a także dach. Pozwoliłoby to położyć na płycie stadionu 400-metrową bieżnię lekkoatletyczną, a pojemność trybun powiększyć z 58 tysięcy do ponad 80 tysięcy miejsc.

Wierzę, że możemy tak przebudować obiekt, by odpowiadał wymaganiom większej liczby kibiców. Być może uda się to zrealizować także w ten sposób, by był to również stadion do lekkoatletyki – stwierdził Jakub Rutnicki, minister sportu. – Rozmawiamy o tym z architektami. W 2040 roku to będzie stadion, który będzie miał kilkadziesiąt lat i po prostu będzie wymagał wielkiej zmiany. Proszę zwrócić uwagę, jak zmieniają się najlepsze stadiony na świecie w Barcelonie czy Madrycie – wyjaśniał minister.

Stadion ma 13 lat, jego budowa kosztowała prawie dwa miliardy złotych, ale propozycja ministra zyskuje pozytywny odbiór.

To najlepsza i najtańsza opcja, by PGE Narodowy spełniał najwyższe standardy. Wydaje mi się, że nawet radykalna zmiana dotychczasowej konstrukcji i ewentualne wyburzenie jednej trybuny pochłonie mniejsze pieniądze niż budowa nowego obiektu w innym miejscu stolicy – ocenił Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, obecnie wiceprezes PZLA Tomasz Majewski.

Alternatywą dla przebudowy PGE Narodowego jest budowa nowego obiektu lub uczynienie główną areną ewentualnych igrzysk superauto.pl Stadionu Śląskiego.

tom

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane