czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPeregrynacja Krzyża Wdzięczności z Ukrainy w polskiej parafii w Bostonie

Peregrynacja Krzyża Wdzięczności z Ukrainy w polskiej parafii w Bostonie

W dniach 11-12 listopada w polskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie odbyła się peregrynacja pielgrzymującego po świecie Krzyża Wdzięczności.

Fot. Marcin Bolec

Wędrówka Krzyża Wdzięczności ma na celu zjednoczyć w jedną rodzinę wszystkie narody świata przy krzyżu Chrystusa, aby przyjąć dar zbawienia. Misja pielgrzymki z Krzyżem Wdzięczności wzięła swój początek w słowach, usłyszanych przez jednego z mieszkańców Ukrainy w Wielkanoc 2003 roku: „Bierzcie mój krzyż i zanieście go do wszystkich stolic świata jako znak wdzięczności Bogu Wszechmogącemu za nasze zbawienie, które otrzymujemy od Jezusa Chrystusaʺ. 10 marca 2004 r. w Watykanie papież Jan Paweł II pobłogosławił inicjatorów tej misji.

Fot. Marcin Bolec

Również jego następca, papież Benedykt XVI, poświęcił krzyż w 2006 roku podczas pielgrzymki w Krakowie. Papież Franciszek pobłogosławił krzyż i wszystkich prowadzących akcję ewangelizacyjną w 2016 r. Peregrynacja krzyża rozpoczęła się we Lwowie w 2005 r. Od tamtej pory krzyż gościł już w kilkudziesięciu europejskich stolicach oraz w wielu miastach w USA, pielgrzymując od Lwowa m.in. poprzez Kijów, Warszawę, Rzym, Paryż, Berlin, kraje nadbałtyckie i Skandynawię, Wielką Brytanię, aż dotarł do USA. W dalszej kolejności trafi do Azji, Afryki i Australii. Docelowo do 2033 roku Krzyż Wdzięczności ma odwiedzić wszystkie stolice państw na świecie.

Fot. Marcin Bolec
Fot. Marcin Bolec

Peregrynacja Krzyża Wdzięczności w bostońskiej parafii zbiegła się z obchodami Święta Niepodległości Polski. Była to zatem podwójna okazja do przypomnienia sobie znamiennych słów: „pod tym znakiem zwyciężysz”.

opr. JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -