niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyPasowanie na ucznia w Polskiej Szkole Dokształcającej im. W. Reymonta w Bayonne

Pasowanie na ucznia w Polskiej Szkole Dokształcającej im. W. Reymonta w Bayonne

11 marca w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Władysława Reymonta w Bayonne od samego rana panowała podniosła atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w stroje galowe, dekoracja w tej samej tonacji co stroje dzieci – a wszystko po to, aby ceremonia pasowania pierwszoklasistów na uczniów wypadła jak najbardziej uroczyście.

Fot. PSD im. W. Reymonta w Bayonne

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Wreszcie nadszedł czas ślubowania. Wychowawczyni kl. I Halina Zemla powitała dyrektora szkoły, rodziców oraz nauczycieli i – szczególnie serdecznie – bohaterów dnia, czyli uczniów klasy pierwszej. Następnie pierwszoklasiści pokazali, czego już zdołali się nauczyć. Udowodnili, że znają prawie cały alfabet, składając z pojedynczych liter słowo „POLSKA”. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w biretach na głowach dzieci pokazały swoje talenty.

Fot. PSD im. W. Reymonta w Bayonne

Ceremonię uświetnił występ uczennicy klasy 2 Kornelii Mrówki, która zagrała na pianinie hymn Polski, po którym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Fot. PSD im. W. Reymonta w Bayonne

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję cię na ucznia naszej szkoły” – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem ramion uczniów.

Fot. PSD im. W. Reymonta w Bayonne

Następnie pierwszoklasiści otrzymali życzenia sukcesów w nauce od uczniów klasy 8, a komitet rodzicielski zorganizował „słodkie” przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci!

Relacja: Polska Szkoła w Bayonne
opr. WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -