poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkPasowanie na ucznia oraz Dzień Nauczyciela w PSD im. Stanisława Moniuszki na...

Pasowanie na ucznia oraz Dzień Nauczyciela w PSD im. Stanisława Moniuszki na Rockaway Beach

W sobotę, 8 października, w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki na Rockaway Beach w Nowym Jorku miała miejsce podwójna uroczystość. Tego dnia obchodzono w szkole Dzień Nauczyciela oraz odbyła się ceremonia pasowania na uczniów pierwszoklasistów.

Uczniowie przygotowali piękny występ, który wzruszył nie tylko nauczycieli, ale również rodziców i dziadków. Ks. Daniel Rajski, również wzruszony występem, podczas mszy św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej powiedział, nawiązując do występu: „Właśnie o to chodzi, by być na scenie razem i pomagać jeden drugiemu. Dopingować się nawzajem, by każdy ze sceny zszedł uśmiechnięty!”.

Był to dzień pełen gratulacji dla ślubujących pierwszaków i najlepszych życzeń dla nauczycieli. Podziękowania trafiły również do rodziców, którzy przyjęli nauczycieli w tym wyjątkowym dniu iście królewską zastawą i pysznym poczęstunkiem – relacjonuje Monika Wroblewski, dyrektor szkoły.

Miało miejsce również oficjalne przekazanie pieniędzy w kwocie 323 dol. Komitetowi Rodzicielskiemu, które zebrał uczeń Kacper W. podczas wyprzedaży swoich rzeczy, którą zorganizował, by zebrać fundusze dla szkoły.

opr. WEM
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -