wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsCelebracja polskiego dziedzictwa w Polskim Klubie w Bostonie

Celebracja polskiego dziedzictwa w Polskim Klubie w Bostonie

9 października w Polskim Klubie w Bostonie odbyła się impreza, podczas której celebrowano polsko-amerykańskie dziedzictwo. Wydarzenie to, odbywające się pod nazwą Polish American Heritage Day, wpisywało się w obchody października jako Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w Ameryce.

Od lewej: prezes Polskiego Klubu w Bostonie Stasia Kacprzak, radny miejski Ed Flynn i prezes Polish American Heritage and Community Foundation (PAHCF) Erica Manczuk Stocks

Gościem specjalnym imprezy był radny miejski Ed Flynn – syn byłego trzykrotnego burmistrza Bostonu i ambasadora USA w Watykanie za czasów pontyfikatu Jana Pawła II Raymonda Flynna – który na ręce prezes Polskiego Klubu Stasi Kacprzak wręczył specjalną proklamację.

Podczas imprezy można było kupić smaczne polskie dania, takie jak pierogi czy gołąbki – zarówno na miejscu, jak i na wynos.

A już wkrótce w Polskim Klubie będą kolejne okazje do miłego spędzenia razem czasu. W sobotę, 26 listopada, odbędzie się „Zimowa Impreza”, podczas której o muzykę do tańca zadba zespół Vademecum z Connecticut, a w kolejną sobotę, 3 grudnia, zaplanowane jest mikołajkowe spotkanie dla dzieci.

WEM
Fot. Lidia Bolec, Barbara Bilińska Bolec

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -